WYDARZENIA     ·       AKTUALNOŚCI     ·       18 445 85 64
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zawody sportowe

Rok szkolny 2019/2020

 

Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej – IGRZYSKA MŁODZIEŻY

 

Sprawozdanie

  1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21  października 2019 - Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  4. Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów (7 chłopców i 6 dziewcząt) : (59 zawodników  i 48 zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Brzezna -  Litacz
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Olszanie
  • Szkoła Podstawowa w Olszance
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach
  1. Zespoły  rywalizowały w dwóch  grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejsce a przegrani o III.  

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa „A” - chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Długołęka

-

Stadła

2 : 0

2.

Brzezna

-

Brzezna Litacz

3 : 0

3.

Stadła

-

Brzezna

1 : 1

4.

Długołęka

-

Brzezna Litacz

4 : 0

5.

Brzezna

-

Długołęka

0 : 1

6.

Stadła

-

Brzezna Litacz

2 : 0

Tabela grupy „A”:

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Długołęka – Świerkla

3

9

7 : 0

2.

Brzezna

3

4

3 : 3

3.

Stadła

3

4

3 : 3

4.

Brzezna Litacz

3

0

0 : 9

Grupa „B” – chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Podegrodzie

-

Olszanka

6 : 0

2.

Olszana

-

Podegrodzie

0 : 4

3.

Olszana

-

Olszanka

0 : 2

 Tabela grupy „B”: 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Podegrodzie

2

6

10 : 0

2.

Olszana

2

3

2 :4

3.

Olszanka

2

0

0 : 8

MECZE PÓŁFINAŁOWE CHŁOPCÓW:

  1. Długołęk  Świerkla – Olszana 1 : 0
  2. Podegrodzie – Brzezna 1 : 0

MECZ O III MIEJSCE

            Olszana – Brzezna 0 : 4

MECZ O I MIEJSCE

            Długołęka Świerkla – Podegrodzie 0 : 3

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju chłopców:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

3.

Szkołą Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

4.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Katarzyna Szewczyk

5-7.

Szkoła Podstawowa w Stadłach

Małgorzata Jurkowska

5-7

Szkoła Podstawowa w Olszance

Wojciech Basta

5-7

Szkoła Podstawowa w Brzeznej – Litaczu

Paweł Ciągło

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

DZIEWCZĘTA

Grupa „A” – dziewczęta

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Podegrodzie

-

Gostwica

5 : 0

2.

Olszanka

-

Gostwica

1 : 0

3.

Podegrodzie

-

Olszanka

1 : 0

 Tabela grupy „A”: 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Podegrodzie

2

6

6 : 0

2.

Olszanka

2

3

1 : 1

3.

Gostwica

2

0

0 : 6

Grupa „B” – dziewczęta

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Stadła

-

Długołęka Świerkla

1 : 0

2.

Brzezna Litacz

-

Długołęka Świerkla

0 : 3

3.

Stadła

-

Brzezna Litacz

0 : 0

 Tabela grupy „B”: 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Stadła

2

4

1 : 0

2.

Długołęka Świerkla

2

3

3 : 1

3.

Brzezna Litacz

2

1

0 : 3

MECZE PÓŁFINAŁOWE DZIEWCZĄT:

  1. Długołęk  Świerkla –  Podegrodzie  0 : 4
  2. Olszanka – Stadła                              2 : 0

MECZ O III MIEJSCE

            Stadła – Długołęka Świerkla           0 : 1

MECZ O I MIEJSCE

            Olszanka  – Podegrodzie 0 : 2

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju dziewcząt:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Olszance

Wojciech Basta

3.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

4.

Szkoła Podstawowa w Stadłach

Małgorzata Jurkowska

5-6.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef Nieć

5-6

Szkoła Podstawowa w Brzeznej – Litaczu

Paweł Ciągło

  1. Zwycięskie drużyny   występowały w składach:

Dziewczęta: Baziak Emilia, Biel Julia, Duda Julia, Golonka Natalia, Jurczak Magdalena, Laciuga Kamila, Pióro Anna, Świechowska Beata, Wojnarowska Kinga – opiekun: Marek Fiut.

Chłopcy: Golonka Przemysław, Gorczowski Maciej, Kmiecik Łukasz, Konar Mateusz, Olszak Szymon, Pasiut Kamil, Pietruszka Kacper, Salamon Adrian, Stachoń Oskar, Zięba Kacper – opiekun: Marek Fiut.

  1.  Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i  dyplomami a najlepsi zawodnicy i bramkarze pamiątkowymi statuetkami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.
  2. Wybrano również najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, a zostali nimi: Natalia Golonka ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Piotr Kuchnia ze Szkoły Podstawowej w Długołęce Świerkli oraz najlepszego bramkarza i bramkarkę, którymi zostali: Roksana Olchawa  ze Szkoły Podstawowej w Olszance i Kacper Zięba ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, który nie puścił ani jednej bramki.
  3. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (23.10.2019 r. – Świniarsko).

 

 Opracował: Marek Fiut

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Gminny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców

 

       14 marca w Brzeznej na hali sportowej odbył się Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców o Mistrzostwo Gminy Podegrodzie. Drużyna naszej szkoły pod opieką pana mgr Zygmunta Biela zajęła:

II miejsce

Gratulujemy sukcesu. 

 

 

Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

     8 marca w Brzeznej na hali sportowej odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Reprezentanci naszej szkoły zajęli:

II miejsce

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne. 

 

 

 

Natalia Wastag uczennica klasy V zdobyła
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Szachach Dziewcząt szkół podstawowych w kategorii IGRZYSKA DZIECI 2017/2018, które odbyły się 2
0 listopada 2017 r. w hali sportowej w Łącku. 

 

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu !!!

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

 Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego drużynowym  tenisie stołowym 

Duży sukces uczniów naszej szkoły!!!

 

Wojciech Krajewski i Kacper Krzak zdobyli IV miejsce w mistrzostwach powiatu nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców. 

Martyna i Zuzia Plata wicemistrzyniami powiatu nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt.

 

Zawody odbyły się w Gródku n/Dunajcem 16 stycznia 2017 r. 

 

Dziewczęta jako wicmistrzynie powiatu nowosądeckiego 15 lutego będą reprezentowały naszą szkołę i powiat nowosądecki na zwodach rejonowych.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w tenisie stołowym indywidualnym i zespołowym

 

4 stycznia 2017 r. w Brzeznej na hali rozegrano Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym.Uczniowie naszej szkoły zdominowali zawody. Indywidualnie wygrali:

 

Zuzia Plata i Kacper Krzak

 

Wojciech Krajewski zajął 3 miejsce, Martyna Plata również 3 miejsce, Patrycja Gadek 5 miejsce.

 

 

turnieju drużynowym oba zespoły zdobyły I miejsce.

 

Zuzia i Martyna Plata, Kacper Krzak i Wojciech Krajewski

 

W zawodach Międzygminnych, które odbyły się 10.01.17 w Kamionce Górnej obie drużyny zwyciężyły w składzie Kacper Krzak, Wojciech Krajewski, Zuzia Plata i Martyna Plata. Uczniowie będą reprezentować Gminę Podegrodzie na zawodach powiatowych w Gródku 16.01.17 r.

 

Trzymamy kciuki za naszych kolegów i koleżanki !!!

 

 

Gminne Zawody Halowej Piłki Nożnej

 

W październiku rozegrano mistrzostwa gminy Podegrodzie w halowej piłce nożnej. Turniej odbył się na hali sportowej w Brzeznej. Drużyna dziewcząt zajęła wysokie II miejsce w gminie. Dziewczęta uległy tylko reprezentacji z Podegrodzia. Chłopcy również wypadli bardzo dobrze, zajmując III miejce.

 

 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

Gminne sztafetowe biegi przełajowe

 

W dniu, 6 kwietnia 2016r. odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące składy:

 

Dziewczyny:

Magdalena Jurkowska, Martyna Wastag, Patrycja Żelasko, Patrycja Gądek, Martyna Plata, Zuzanna Plata, Aleksandra Gancarczyk, Kinga Jurkowska, Natalia Jurkowska

 

Chłopcy:

Grzegorz Bargieł, Kacper Wastag, Janusz Jurkowski, Dawid Żelasko, Szymon Krajewski, Kacper Krzak, Patryk Lorek, Karol Kotlarz, Daniel Wojtas

 

 

Nasza reprezentacja dziewczyn zajęła wysokie II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

 

 

Gminne Zawody w Tenisie Stołowym 

 

      17 listopada 2015r. na hali sportowej w Brzeznej odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Plata, Martyna Plata, Kinga Plata, Patrycja Gądek, Agnieszka Liber i Kinga Jurkowska oraz Szymon Krajewski, Kacper Krzak, Dominik Plata, Patryk Lorek, Łukasz Kowalczyk, Daniel Wojtas

 

W grupie dziewcząt wygrała Kinga Plata,
natomiast wśród chłopców najlepszym tenisistą okazał się Kacper Krzak.


                                                                           Gratulujemy !!!

 

 

Międzygminne Zawody Halowej Piłki Nożnej

 

        20 października 2015r. w Świniarsku na hali sportowej odbyły się Międzygminne Zawody Halowej Piłki Nożnej. Naszą szkołę pod opieka pana Damiana Kurzeja reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Wastag, Grzegorz Bargieł, Janusz Jurkowski, Kacper Krzak, Dominik Plata, Dawid Wastag, Kamil Rusnak, Jakub Żelazko.

 

Chłopcy zajęli III miejsce

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne. 

 

 

Gminne Zawody Halowej Piłki Nożnej

 

          23 września w Brzeznej na hali sportowej odbyły się Gminne Zawody Halowej Piłki Nożnej. Naszą szkołę pod opieka pana Damiana Kurzeja reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Wastag, Grzegorz Bargieł, Janusz Jurkowski, Kacper Krzak, Dominik Plata, Dawid Wastag, Kamil Rusnak, Roman Piwowar.

 

Chłopcy zajęli I miejsce.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne. 

 

 

 

 Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w tenisie stołowym indywidualnym i zespołowym

 

Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

 

O szkole

Szkoła Podstawowa
w Długołęce-Świerkli
Długołęka-Świerkla 64
33-386 Podegrodzie
tel: 18 445-85-64
mail: dlugoleka@onet.pl

              

Film

GALERIE SZKOLNE

KONTAKT