WYDARZENIA     ·       AKTUALNOŚCI     ·       18 445 85 64
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Wydarzenia 2017/2018

07 MAJ

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Komu potrzebna jest Historia???

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klas VI i VII występujący podczas uroczystej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Barwne widowisko wyreżyserowane zostało pod kierunkiem pani mgr Stanisławy Bodziony, natomiast piękny śpiew i rewelacyjna gra na trąbkach to zasługa uczniów przygotowanych przez pana mgra Marka Wastaga.

W rolach głównych wystąpili Historia, Król, Posłowie oraz uczniowie. To właśnie oni uświadomili nas, czym naprawdę jest patriotyzm, pokazali, jak ważna w dziejach narodu była i jest Konstytucja 3 Maja. Uczniowie odrabiający trudną lekcję poświęconą świętom majowym zrozumieli słowa Jana Pawła II będące mottem akademii „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. To poprzez naukę, pracę, kultywowanie tradycji, uczciwe wypełnianie  obowiązków – również tych szkolnych – stajemy się świadomymi obywatelami. Duch Konstytucji, który pojawił się na scenie krąży wśród nas, przypominając: „Mamy Konstytucję! Dokument, który wprowadza wolność i daje prawa wszystkim obywatelom”.

Nawet najmłodsi zrozumieli, że wszystkim nam potrzebna jest historia. Chętnie zgłaszali się do odpowiedzi i prawidłowo odpowiadali na pytania zadawane przez Historię. Konkurs przeprowadzony podczas akademii to preludium Wielkiego Konkursu Historycznego, który zorganizowany zostanie w naszej szkole w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości.

 

Opracowała: mgr Stanisława Bodziony

Galeria

O szkole

Szkoła Podstawowa
w Długołęce-Świerkli
Długołęka-Świerkla 64
33-386 Podegrodzie
tel: 18 445-85-64
mail: dlugoleka@onet.pl

              

Film

GALERIE SZKOLNE

KONTAKT