WYDARZENIA     ·       AKTUALNOŚCI     ·       18 445 85 64
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Wydarzenia 2019/2020

17 WRZESIEŃ

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to zapoczątkowała książeczka „The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to opowieść o małej Vashi, która dzięki namalowanej kropce uwierzyła w siebie. Ta krótka historia stała się inspiracją do obchodzenia Dnia Kropki, czyli święta kreatywności, odwagi i zabawy.
Już w piątek odbył się krótki apel, na którym uczniowie zostali zapoznani z genezą tego święta. Natomiast dzisiaj, zarówno uczniowie jak i nauczyciele przyszli do szkoły w kropkowych strojach. Każdy otrzymał papierową kropeczkę, na której zapisywał, bądź malował swój największy talent. Następnie z tych materiałów przygotowaliśmy gazetkę ścienną, która przez najbliższe dni będzie nam przypominać, że każdy ma mocne strony, które powinien rozwijać.
Podczas lekcji również nie zabrakło ciekawych zadań. Nauczyciele przygotowali interesujące ćwiczenia, których tematem przewodnim była właśnie kropka. Jak się okazało, nie występuje ona tylko na końcu zdania.
Na lekcje zawitała również „KROPKOBUDKA”. Podczas robienia zdjęć uczniowie mieli możliwość zintegrowania się i spędzenia ze sobą kilku wesołych chwil. Powstały fantastyczne zdjęcia, które z pewnością będą świetną pamiątką dzisiejszego święta.
Naszym celem było zachęcenie uczniów do działania, wzbudzania w sobie kreatywności i rozwijania swoich talentów. Chcieliśmy przypomnieć im, że każdy jest wyjątkowy. Jesteśmy przekonani, że wszyscy z uśmiechem będą wspominali dzisiejsze zabawy!

Galeria

WYSZUKIWARKA

Ostatnie wydarzenia

MEN

OKE

KO

Owoce w szkole

Mleko w szkole

śniadanie

Gmina Podegrodzie

Książki

Talentowisko

O szkole

Szkoła Podstawowa
w Długołęce-Świerkli
Długołęka-Świerkla 64
33-386 Podegrodzie
tel: 18 445-85-64
mail: dlugoleka@onet.pl

              

Film

GALERIE SZKOLNE

KONTAKT