WYDARZENIA     ·       AKTUALNOŚCI     ·       18 445 85 64
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Działalność- rok szkolny 2019/2020

 

"Święty Mikołaj odwiedza starszych i samotnych mieszkańców Długołęki-Świerkli"

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym nie brakuje gestów dobroci i życzliwości. Jak co roku nasi wolontariusze odwiedzili osoby starsze i samotne, wręczając im świąteczne upominki. Była to niezwykła chwila spotkań, dostarczająca wielu wzruszeń, świadcząca o empatii naszych wychowanków. Uczniowie zostali wszędzie bardzo ciepło przyjęci i obdarowani słodyczami. Takie odwiedziny sprawiają dużo radości zarówno osobom starszym jak i dzieciom. Jedni czują się szczęśliwi, że o nich nie zapomniano, a drudzy szczęśliwi, że robią coś dobrego. Po tych wizytach możemy śmiało stwierdzić, że wciąż aktualne są słowa świętej Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Dzień Życzliwości

 

 

 

Zostań Dyplomowanym Mikołajem

 

Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do akcji organizowanej przez Sursum Corda,  „Zostań Dyplomowanym Mikołajem”. Rodzice chorych dzieci niejednokrotnie stoją przed wyborem: zapłacić za leki i drogą rehabilitację, czy spełnić  marzenie  swojej pociechy. My chcemy pomóc w spełnianiu tych marzeń, dlatego organizujemy zbiórkę słodyczy i materiałów plastycznych, które będą dołączone do paczek mikołajkowych podopiecznych fundacji. Za każdy najdrobniejszy podarunek serdecznie dziękujemy.

Członkowie SKW

 

 

 

 

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu „Adopcja na odległość”. Nasza pomoc dotrze do najuboższych indiańskich dzieci i młodzieży z placówki San Lorenzo w Puszczy Amazońskiej w Peru. Opiekunem tej placówki jest ksiądz Józef Kamza. Otrzymaliśmy od niego piękny list, w którym opisuje warunki swojej ciężkiej pracy, ale przede wszystkim pisze o podopiecznych i ich potrzebach. Jedyną szansą na poprawę ich losu jest zdobycie wykształcenia. Niestety ich najbliższych nie stać na to, gdyż żyją w skrajnej nędzy. W wielu wioskach peruwiańskich nasi koledzy cierpią na chroniczne niedożywienie - z tego powodu zapadają na ciężkie choroby lub umierają. Ci, którzy uczą się, nie mają odpowiednich warunków. Brakuje im przede wszystkim jedzenia, ale także biurek, materiałów szkolnych, książek. Często, aby skorzystać z możliwości nauki, opuszczają swoje wioski i wędrują po kilka dni do ośrodka misyjnego.

 Mamy nadzieję, że dzięki naszej opiece polepszy się ich los. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za każdy najdrobniejszy gest dobroci. Będziemy na bieżąco informować Was o wspieranych podopiecznych i bardzo się cieszymy, że możemy POMAGAĆ. Pomaganie ma sens.

Koordynatorzy i Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

O szkole

Szkoła Podstawowa
w Długołęce-Świerkli
Długołęka-Świerkla 64
33-386 Podegrodzie
tel: 18 445-85-64
mail: dlugoleka@onet.pl

              

Film

GALERIE SZKOLNE

KONTAKT