Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Wiosenny Przegląd Talentów

Wiosenny Przegląd Talentów

Jak co roku powitaliśmy wiosnę Przeglądem Talentów. I jak zwykle nasi uczniowie zaskoczyli nas niesamowitymi występami akrobatycznymi, tanecznymi, wokalnymi. Pochwalili się także swoimi talentami matematycznymi, plastycznymi i manualnymi. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.  

Zajęcia z panią pedagog

Zajęcia z panią pedagog

W środę 13.03.2024 r. w klasie IV odbyły się zajęcia z Panią pedagog specjalną. Tematem zajęć była "Przyjaźń jako jedna z podstawowych wartości w życiu." Czwartoklasiści rozwiązywali rebus, pracowali w grupach, tworząc plakaty dotyczące cech prawdziwego przyjaciela. Podsu

Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

Zakończono rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025. Poniżej listy dzieci. Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego  Lista dzieci nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego  Lista dzieci przyjętych do klasy 1

Życzenia na Dzień Kobiet klasa IV

Życzenia na Dzień Kobiet klasa IV

Uczniowie klasy 4 zabawili się w prezenterów koncertu życzeń z okazji Dnia Kobiet i wykorzystali w tym celu green screen, zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Nagranie nie jest idealne ale pierwsze koty za płoty za Nami :) z pewnością wykorzystamy zdobyte dośw

Nowinki z klasy I

Nowinki z klasy I

W ostatni piątek w klasie I było podsumowanie wiadomości na temat zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Po całym cyklu zajęć dzieci miały możliwość sprawdzić, czy te zmysły u nich dobrze funkcjonują. Klasa została podzielona na grupy. Uczniowie mieli za zadanie r

Turniej Tenisa Stołowego 2024

Turniej Tenisa Stołowego 2024

W sobotę 10 lutego 2024r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Długołęce-Świerkli Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej został zorganizowany jak co roku przez Pana Zygmunta Biela i Panią Dominikę Platę. W tym roku sponsorami turn

Wyjazd do kina klas IV-VII.

Wyjazd do kina klas IV-VII.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas od 4 do 7 wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do kina Sokół w Nowym Sączu aby obejrzeć film pt. "Wonka". Paul King - reżyser filmu przedstawił świetną historię o podążaniu za swoimi marzeniami i walce o coś, co się dawno stra

Zabawa karnawałowa 2024

Zabawa karnawałowa 2024

8 lutego w naszej szkole odbyła się ZABAWA KARNAWAŁOWA, prowadzona przez SUPER DJ DamZet Damian Zygadło. Dzieci bawiły się znakomicie przy dźwiękach muzyki, oraz były pod wrażeniem efektów specjalnych zaserwowanych przez DJ Chętnie brały udział we wspólnych zabawach. Po z

Zawody Powiatowe w pływaniu.

Zawody Powiatowe w pływaniu.

Uczennice z naszej szkoły wzięły dziś udział w Powiatowych Zawodach w Pływaniu - Igrzyska Dzieci. Liliana Plata zajęła 2 miejsce w stylu dowolnym, Lena Słomka 2 miejsce w stylu grzbietowym a Hania Witkoś 5 miejsce także w stylu grzbietowym. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Zaczarowana zagroda klasa 2.

Zaczarowana zagroda klasa 2.

Klasa II zachwycona lekturą ,,Zaczarowana zagroda" postanowiła również wyczarować swoje zagrody z pingwinami. Dzieci postanowiły udoskonalić zagrody dokładając elementy wymyślone przez siebie. Pomysłowo wykonane prace zdobią naszą klasę.

Klasa II w świecie gier planszowych.

Klasa II w świecie gier planszowych.

Gry planszowe i konstrukcyjne wzbudziły wśród uczniów pozytywne emocje. Wspólne konstruowanie, manipulowanie i przeżywanie wygranych oraz przegranych było lekcją odpowiedniego reagowania. Zabawy przebiegały w przyjaznej atmosferze.

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania.”

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania.”

Czwartoklasiści przenieśli się do czasów dawnych Słowian za sprawą lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania.” Jak przystało na adeptów szkoły latania swoją przygodę rozpoczęli od prób przemieszczania się na miotle i rozwiązywania zagadek. Na lekcjach gral

„Katarynka”  w klasie V

„Katarynka” w klasie V

„Katarynka” to nowela, która porusza kwestie związane z osobami niewidomymi. Dziś na języku polskim była lekcja ciszy, podczas której uczniowie poznali podstawowe problemy osób niewidomych. Z zasłoniętymi oczami zakładali kurtki, próbowali ubrać misia,

58495