Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Zajęcia z pedagogiem specjalnym

Zajęcia z pedagogiem specjalnym

Uczniowie klasy IV mieli w tym tygodniu okazję uczestniczyć w zajęciach z pedagogiem specjalnym. W ramach lekcji przeprowadzone zostały warsztaty mające na celu pokazanie jak różnimy się od siebie. Z racji tego, iż za oknem zagościła u nas zima ich zadaniem było przedstawienie zimo

Dzień Życzliwości na świetlicy.

Dzień Życzliwości na świetlicy.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony 21 listopada, był dla świetlicy kolejnym punktem w realizacji projektu ,,Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną''. Dzieci, bardzo zaangażowały się w te zajęcia. Najpierw wymyślały inne formy pozdrowień niż zwykle "cześć", na

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i choć na co dzień staramy się być dla siebie mili, koleżeńscy i pomocni, to i tak celebrowaliśmy ten dzień. Pamiętajmy, że życzliwość nic nie kosztuje, a dzięki uprzejmości sami stajemy się szczęśliwsi.

Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia" W ramach obchodów Święta Tabliczki Mnożenia, uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w konkursie matematycznym rywalizując o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. W zmaganiach konkursowych obowiązywała znajomość tabliczki mnożeni

Obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 17 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tego matematycznego święta jest promowanie nauki matematyki poprzez zabawę i wyzwania. W tym dniu organizowane są r

Ciąg dalszy projektu świetlicowego.

Ciąg dalszy projektu świetlicowego.

W ramach projektu ,,Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną'' świetlica wykonała kolejne zadania tym razem z okazji Dnia Czystego Powietrza, który obchodziliśmy 14.11. Zrobiliśmy szereg ćwiczeń i doświadczeń, dzięki którym dzieci poznały właściwości powietrza, dowie

Rozstrzygnięcie Konkursu

Rozstrzygnięcie Konkursu "Leśne inspiracje"

XII Małopolski Konkurs Fotograficzny „Leśne Inspiracje” 2023 rozstrzygnięty. Regionalna Komisja Konkursowa, która wyłoniła najlepsze zdjęcia przyznała 8 nagród głównych oraz 11 nagród i wyróżnień specjalnych uczestnikom konkursu.  

Klasa VI i spotkanie z dżdżownicą.

Klasa VI i spotkanie z dżdżownicą.

Dziś na biologii w klasie VI bohaterem spotkania była dżdżownica. Uczniowie obserwowali jej budowę oraz czynności życiowe. Na tej podstawie oceniali wpływ pierścienic na strukturę gleby. Przypomnieli sobie również zasady pracy z lupą.  

Zdrowe odżywianie w klasie II.

Zdrowe odżywianie w klasie II.

Cukier wrogiem dla zdrowia! Klasa II przygotowała plakaty promujące zdrowe odżywianie zachęcające do zrezygnowania że słodkich napojów i słodyczy na rzecz zdrowych produktów. Uczniowie przedstawili kolegom i koleżankom swoje pomysły, zachęcające do rezygnacji że słodyczy.

11 Listopad w klasie II

11 Listopad w klasie II

Polska moja Ojczyzna Święto Odzyskania Niepodległości to okazja, aby przypomnieć ważne symbole narodowe i historię naszego kraju. Klasa II przygotowała LAPBOOKI o naszej Ojczyźnie.

Praca świetlicy:)

Praca świetlicy:)

Na świetlicy z okazji różnych świąt powstają ciekawe prace. Tu przykład wesołych wiewiórek, jeżyków z masy solnej i wspólnie stworzonej gazetki z okazji Święta Niepodległości

"Kiedy klasa staje się Olimpem"

"Kiedy klasa staje się Olimpem..." Uczniowie klasy V na lekcji historii przygotowali ciekawostki z życia bogów i herosów. Przebrali się za swoich ulubionych bohaterów i przynieśli atrybuty, które miały pomóc w odgadnięciu, kim są.   &nbs

Modele komórek w kl. V

Modele komórek w kl. V

Uczniowie klasy V na lekcji biologii mieli możliwość zanurzyć się w świat wirtualny i rozszerzonej rzeczywistości za pomocą zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości okularów VR. Klasa oglądała poznane na zajęciach modele 3D komórek: roślinnej, zwierzęce

Światowy Dzień Oszczędzania

Światowy Dzień Oszczędzania

Obchody Światowego Dnia Oszczędzania 31 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Oszczędzania.  Z tej okazji pani Marzena Klimek, opiekun SKO, przygotowała gazetkę tematyczną promującą oszczędzanie oraz zorganizowała szereg zajęć propagujących Światowy Dzie

Wizyta przedstawiciela BS w klasie VII

Wizyta przedstawiciela BS w klasie VII

27 października klasę siódmą odwiedziła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Podegrodziu - pani Małgorzata Kulig-Pierzcha. Podczas spotkania poruszano tematy związane z oszczędzaniem oraz bezpieczeństwem w bankowości internetowej i mobilnej. Pani Małgorzata uświadomiła

Praca z lekturą klasa IV

Praca z lekturą klasa IV

Nasi czwartoklasiści poznają świat pana Kleksa. Podczas pracy metodą stacji zadawali pytania temu niezwykłemu nauczycielowi, bawili się na zajęciach kleksografii i przędzenia liter. Poza tym tworzyli projekt szkoły marzeń, a wykorzystując klocki LEGO budowali akademię opisaną w książc

46885