Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

SZLACHETNA PACZKA -Podziękowanie

SZLACHETNA PACZKA -Podziękowanie

Treść

Sprawozdanie Szlachetna Paczka

 W tym roku nasza szkoła  po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej XXII akcji charytatywnej Szlachetna Paczka .  Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspólnie przygotowaliśmy 41 dużych paczek, które w Weekend Cudów pojechały do pani Moniki i jej dzieci. W paczkach znalazły się: wymarzone łóżko, umywalka i szafka  łazienkowa z lustrem, lampy, ubrania, artykuły spożywcze, środki chemiczne, pościel, ręczniki, kołdry, wymarzone upominki .Udało nam się przygotować wszystkie prezenty na czas! 

          Nasze paczki wywołały radość i uśmiech, ale przede wszystkim dały nadzieję na lepszą przyszłość i wiarę w  drugiego człowieka. Dzięki NAM zbliżające się święta będą dla Pani Moniki ciepłe, przepełnione wiarą i miłością. 

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy spakowaliśmy paczkę na naszego "paczkobusa" i nadszedł czas wyjazdu zaczął padać śnieg. Zrobiła się prawdziwie świąteczna i magiczna atmosfera. Po dotarciu na miejsce zapukaliśmy do drzwi. Drzwi otworzyła nam pani Monika. Dzieci obdarzyły nas ogromnym uśmiechem, a czworonożni członkowie rodziny radośnie zaszczekali. Gdy wnieśliśmy wszystkie paczki, dzieci i mama były w wielkim szoku, że te wszystkie pięknie zapakowane paczki są dla nich. Wolontariusze zostali ugoszczeni herbatką i ciastem.... Po chwili rodzina zabrała się do rozpakowywania paczek. Pani Monika była bardzo wzruszona - widziała radość swoich dzieci, a na jej twarzy pojawiły się łzy szczęścia. Kacper, jak zobaczył pistolet NERF, aż podskoczył z radości. Mała Laura pomagała mamie w rozpakowywaniu paczek do momentu, aż znalazła "swój" mikrofon. Starsze siostry bardzo ucieszyły się na widok książek i ubrań, które bardzo im przypadły do gustu. Mama dziękowała za wszystko - wszystkie otrzymane prezenty były im bardzo potrzebne. Ale najbardziej ucieszył ją widok łóżka, wózka i umywalki. Powiedziała "nareszcie będziemy mogli się myć w łazience". Wszystkie prezenty okazały się trafione. Rodzina czuła się bardzo wyjątkowo. Nigdy nie dostali tyle, co w tym dniu.

Słowo od Rodziny

Dziękujemy, że mają Państwo bardzo duże serca, że wywołaliście w naszej rodzinie wielką radość. Życzymy wszystkim zdrowia. Brakuje nam słów, żeby podziękować za wszystko co dostaliśmy, bo na pewno nie było by nas stać kupić tych rzeczy.

Słowo od Wolontariusza

Kochani Darczyńcy, bez Was i bez Waszego zaangażowania nie byłoby tej radości i wzruszenia na twarzy tej wspaniałej rodziny. To niesamowite, że są tacy ludzie dobrego serca na tym świecie. Dzięki Wam ten szary świat, pełen trudności i słabości staje się lepszy. Bardzo dziękujemy. Jesteście wspaniali.
Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Państwu Błogosławieństwa Bożego od narodzonego Dzieciątka Jezus, a Nowy Rok 2023 niech przyniesie Państwu jak najwięcej Bożych łask oraz radości w niesieniu pomocy innym. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki

                 Serdecznie dziękujemy Wszystkim Darczyńcom !

Ochotniczej Straży Pożarnej za przekazanie 1000 zł, Caritas Długołeka – Świerkla za przekazanie 1000zł pieniądze te zostały przeznaczone na zakup wyposażenia łazienki , ubrań i artykułów dla maluszka. Dziękujemy : Pani Joannie Rusnak za wymarzone łóżko oraz zorganizowanie transportu, Pani Alicji Plata : za lampy, pościel i książki, Pani Alinie Nowogórskiej: za wózek, artykuły dla maluszka, i tekstylia, Pani Agnieszce Kurowskiej: za kołdrę i poduszki, Pani Agacie Tekiela- Plata; za bieliznę i ubrania, Państwu Januszowi i Renacie Kunickim za żywność, Pani Iwonie Szewczyk: za artykuły szkolne, Pani Marioli Fryzowicz: za ubrania, Pani Monice Herduś: za artykuły chemiczne, Pani Ewelinie Hebda: za buty , Pani Paulinie Kowalczyk, Klaudii Żelasko i Marty Plata: za szczególne upominki . Rodzicom, Dzieciom, Pracownikom Szkoły, którzy przyczynili się do zebrania darów  w akcji JARMARK MIKOŁAJKOWY – składamy serdeczne podziękowania. Kwota zebrana to 1800zł, pozwoliła nam na zakup kurtek zimowych oraz żywności. Łączna wartość szlachetnej paczki wyniosła 9000zł.  Bez Was nie byłoby Szlachetnej Paczki...  i pamiętajmy dobro powraca.

                                                          

 

47104