Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Wizyta Św.Mikołaja

Wizyta Św.Mikołaja

Treść

,,Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki!
Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”

/sł. Maria Tomaszewska/

 

Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.

Dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych wydarzeń przedszkolaki były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do przedszkola na czas. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne każda grupa oddzielnie w swojej sali zabaw serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, przygrywając na instrumentach perkusyjnych, recytując piękne wierszyki. Przedszkolaki przygotowały również upominek dla Mikołaja w postaci prac plastycznych i słodkości.

Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z nauczycielami oraz z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi. Tańczył i śpiewał z dziećmi w rytm swoich ulubionych piosenek. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki wspaniałymi prezentami. W tych dniach uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!

Również gorące podziękowanie składamy świętemu Mikołajowi, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach.Znów będziemy oczekiwać ponownej Jego wizyty w przedszkolu za rok, już w 2022 roku. Do zobaczenia!

67007