Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Osiągnięcia naszej Szkolnej Kasy Oszczędności

Treść

Kolejny sukces naszej SKO !!!

Nasze SKO zostało Laureatem etapu regionalnego w roku szkolnym 2021/2022.  Zwyciężyliśmy w  I etapie konkursu „OSZCZĘDZANIE W SKO PROCENTUJE W BANKU SPÓŁDZIELCZYM” IX edycji Programu TalentowiSKO

Miło nam pionformować, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w Rejonie Kraków w konkusrie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" IX edycji Progarmu TalentowiSKO. Naszym zadaniem  między innymi było przygotowanie albumu fotograficznego przedstawiającego przedmioty codziennego użytku, które zyskały drugie życie oraz przeprowadzenie wywiadów z dorosłymi na temat oszczędzania. 

Cieszymy się ogromnie z naszych wszystkich sukcesów :

  • Zwycięstwo w I edycji ogólnopolskiego konkursu SKO „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”

Nasza Szkolna Kasa Oszczędności zdobyła I miejsce i  tytuł Zwycięzcy w ogólnopolskim konkursie „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” zorganizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla szkoły jak i dla Banku Spółdzielczego w Podegrodziu, który dzięki swojemu zaangażowaniu upowszechnia idee oszczędzania wśród dzieci.
W pierwszej edycji konkursu wzięło udział ponad 250 szkół podstawowych z całego kraju.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się podczas organizowanej przez KZBS konferencji „Banki Spółdzielcze w otoczeniu społeczno-gospodarczym” pod patronatem Wicepremiera i Ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, która odbyła się 24 czerwca w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie.
               Nagrodę w wysokości 2000 zł odebrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Długołęce-Świerkli, pani mgr Katarzyna Plata wraz z opiekunem SKO panią Marzena Klimek. Pieniądze przeznaczono na zakup potrzebnych pomocy dydaktycznych.

 

         

 

  • Wyróżnienie w III edycji ogólnopolskiego konkursu SKO „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” 

Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za wyróżniający się wkład w krzewienie ideii oszczędzania wśród uczniów oraz szczególnie aktywną działalność szkoły w ramach SKO. W konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wzięło udział ponad 170 szkół podstawowych z całej Polski.

  • Wyróżnienie w IV edycji ogólnopolskiego konkursu SKO „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”

Jury IV Edycji „Konkursu SKO – Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” przyznało wyróżnienie i nagrodę pieniężną dla SKO działającym w naszej szkole za zaangażowanie w upowszechnianie idei oszczędzania oraz rozwijanie postawy przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży.
Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom, nastąpiło podczas uroczystej inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej 20 czerwca w Warszawie.

Konkurs organizowany był przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

  • W ogólnopolskim konkursie „Oszczędzanie w SKO, procentuje w Banku Spółdzielczym”, przez sześć lat z rzędu zdobywaliśmy I miejsce na szczeblu gminnym oraz IV miejsce na szczeblu Oddziału Regionalnego Kraków.

  

To dla nas ogromny sukces i wyróżnienie.
Dziękuję wszystkim członkom SKO za pracę i zaangażowanie w działalność naszej Szkolnej Kasy Oszczędności.

Opiekun SKO - mgr Marzena Klimek

 
63337