Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Działalność SKO

Treść

Rok szkolny 2022/2023

 

Światowy Dzień Oszczędzania- nietypowa lekcja fizyki

Uczniowie klasy VIII już wiedzą, że 31 października jest Światowym Dniem Oszczędzania. Światowy Dzień Oszczędzania został zainicjowany przez przedstawicieli banków europejskich podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku. Celem Święta jest promowanie idei oszczędzania, jako gwarancji stabilnego oraz długotrwałego rozwoju globalnego społeczeństwa. Corocznie w tym Dniu organizowane są wydarzenia edukacyjne propagujące codzienne oszczędzanie. W naszej szkole przeprowadza się wiele akcji i projektów edukacyjnych zachęcających do oszczędnego stylu życia. Odpowiednia wiedza oraz racjonalna metoda oszczędzania pomogą w wypracowaniu odpowiednich umiejętności konsumenckich.

Na lekcji fizyki w ramach tematów o prądzie elektrycznym uczniowie najstarszej klasy wzięli udział w zajęciach pod tytułem ETYKIETY ENERGETYCZNE  W SŁUŻBIE RATOWANIA PLANETY. W trakcie zajęć obejrzeli film „Chrońmy ziemię” oraz dzięki prezentacji multimedialnej poznali etykiety energetyczne znajdujące się na urządzeniach gospodarstwa domowego. Już nie jest im obca klasa efektywności energetycznej. Nietypowa lekcja fizyki została przeprowadzona w ramach programu LABEL2020, o którym więcej można przeczytać na stronie Label2020.pl.

IMG-20221109-WA0000.jpg       IMG-20221109-WA0001.jpg

 

Włączenie pierwszoklasistów do Szkolnej Kasy Oszczędności

W paździeniku klasę pierwszą odwiedziła przedstawicielka BS w Podegrodziu, która zachęciła uczniów do oszczędzania. Dzieci zapewniały, że będą oszczędzały i szanowały całe środowisko i wszystko co może wypłynąć na oszczędność. Bank założył  uczniom książki SKO z wkładem 10 zł. Dzieci również otrzymały prezenty, które sprawily im ogromną radość.

Włączenie pierwszaków do SKO.

       received_512951003624534.jpeg         received_632320711772003.jpeg                                                   received_866523547674110.jpeg    received_1116995048935706.jpeg

received_1772244016474240.jpeg      received_2293383537503392.jpeg

received_3302958633326774.jpeg     received_5334637046585319.jpeg

received_5477180865696602.jpeg       received_5545458442206321.jpeg

 

Rok szkolny 2021/2022

 

Nasze SKO Laureatem etapu regionalnego !!!

Zwyciężyliśmy w  I etapie konkursu „OSZCZĘDZANIE W SKO PROCENTUJE W BANKU SPÓŁDZIELCZYM”
 IX edycji Programu TalentowiSKO

 

Miło nam pionformować, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w Rejonie Kraków w konkusrie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" IX edycji Progarmu TalentowiSKO. Naszym zadaniem  między innymi było przygotowanie albumu fotograficznego przedstawiającego przedmioty codziennego użytku, które zyskały drugie życie oraz przeprowadzenie wywiadów z dorosłymi na temat oszczędzania. 

 

"Produkty, które zyskały nowe życie"

Członkowie SKO nadali starym przedmiotom nowe życie. Dzięki akcji uczniowie uczyli się nie tylko przedsiębiorczości ale mogli przekonać się, że oprócz fajnej zabawy można również w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na zakup gotowych produktów.

Szkatułka na drobiazgi

Z drewnianych patyczków uczniowie wykonali szkatułki, które służą do przechowywania drobiazgów.

 

 

Wazon na kwiaty

Kolejny nasz produkt, który zyskał nowe życie to litrowy słoik po ogórkach, który ozdobiliśmy.Teraz służy jako wazon na kwiaty i zdobi wnętrze naszej Sali lekcyjnej.

                 

Organizer na przybory szkolne

Zużyte plastikowe kubki, wykorzystano do wykonania organizera na przybory szkolne, który można postawić na biurku, dzięki czemu łatwo utrzymamy na nim porządek.

  

Podstawka do ładowania telefonu do gniazdka ściennego

Ze zużytej butelki plastikowej po wodzie mineralnej wykonano praktyczną podstawkę do ładowania telefonu w gniazdku, które znajduje się na ścianie.

         

Podstawka na kredki

Z wytłaczanki po jajkach wykonano praktyczną podstawkę na kredki.

 

"Etui na telefon"

Z materiałów pozostałych po ubraniach, uszyto praktyczne etui na telefon.

 

"Robię sam, czyli oszczędzam"

W grudniu w ramach akcji "Robię sam, czyli oszczędzam" uczniowie wykonali piękne ozdoby zimowo-świąteczne. Ozdobli nimi między innymi swoje klasy. 

Oto ich kreatywne prace:

          

     

     

  

„Jesienne fantazje z SKO”

Jesień kojarzy nam się z paletą pięknych barw i prawdziwymi skarbami, z których można zrobić naprawdę wszystko. Nasi SKOwicze stworzyli jesienne Stworki, Kasztanowe ludziki i inne jesienne Ozdoby. Nie potrzebowali żadnej instrukcji, wystarczyła im własna fantazja!!! oraz dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki o różnym kształcie i wielkości, mech, kawałki kory, gałązki, owoce głogu albo jarzębiny.

Oto owoce ich pracy:

  

   

  

 

 

  

 

  

 

   

 

Uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona Szkolnej Kasy Oszczędności

26 października uczniowie pierwszych klas zostali przyjęci w poczet członków SKO. Obie pierwsze klasy odwiedziła pani z Banku Spółdzielczego w Podegrodziu. Podczas krótkiej pogadanki opowiedziała o działalności banku, przybliżyła uczniom istotę SKO, wyjaśniła co możemy oszczędzać oraz jakie z tego płyną korzyści. Zachęciła również do systematycznego oszczędzania na książeczkach SKO. Aby zmotywować pierwszoklasistów  do pomnażania oszczędności, każdy uczeń otrzymał 10 zł wpłaty (wpis w książeczce SKO) oraz drobny upominek ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Podegrodziu.

     

  

  

  

Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w oszczędzaniu.

 

Spotkanie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego

7 września uczniowie klasy VII oraz VIII wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Podegrodziu. Młodzież pogłębiła swoją wiedzę na tematy związane z bankowością, takie jak prowadzenie konta dla młodych czy też posiadania karty i płatności internetowych. Uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań i rozwiania swoich wątpliwości dotyczących powyższych zagadnień. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

 

41882