Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Klasa 4 na Dniach Otwartych Straży Granicznej.

Klasa 4 na Dniach Otwartych Straży Granicznej.

Treść

W dniu 16 czerwca klasa IV uczestniczyła w Dniach Otwartych Straży Granicznej.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość poznania pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, obejrzenia wykorzystywanego przez nich sprzętu, broni oraz umundurowania. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz z udziałem psa służbowego, który zaprezentował swoje umiejętności.

Uczniowie byli również świadkami uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt, podziwiali występ Orkiestry Straży Granicznej oraz pokaz musztry, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Dodatkową atrakcją było udzielenie wywiadu dla Radia RDN. Nasi uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i opowiadali o tym, co najbardziej podobało im się podczas wydarzenia.

Zwieńczeniem pełnego emocji dnia była wspólna wizyta w restauracji McDonald's.

To była wyjątkowa wycieczka, która nie tylko dostarczyła wielu atrakcji, ale także pozwoliła lepiej poznać odpowiedzialną i ważną służbę funkcjonariuszy Straży Granicznej

207554