Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

SZKOLNE MIKOŁAJKI

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Treść

W ramach szkolnych Mikołajek uczniowie klas I i III wzięli udział w wycieczce do kina ,,Sokół” w Nowym Sączu na film pt.,, Świąteczna niespodzianka”. To Św. Mikołaj zaproponował dzieciom ten wypad. Na miejscu spotkał się ze wszystkimi dziećmi, przeprowadził konkursy i obdarował skromnymi upominkami. Powiedział, że do tych co byli grzeczni przyjdzie jeszcze w domu. Po odejściu Mikołaja rozpoczął się film, który wszyscy oglądali z zainteresowaniem. Zadowoleni wrócili do szkoły.

Do drugoklasistów Mikołaj zawitał osobiście. Uczniowie przywitali Go wesołą piosenką i tańcem. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami i obiecał, że jak będą grzeczni to spotkają się za rok.

Ósmoklasiści świętowali mikołajki w kinie Helios. Oglądali wzruszający film "Święta inaczej", który uświadomił im jak wielką i ważną rolę pełni w ich życiu rodzina. Po filmie spędzili wspólnie czas na posiłku.

Klasy IV, V i VI świętowały z wychowawcami.  Piątoklasiści na początku zajęć z wychowawcą, wyznaczyli pomocnika świętego Mikołaja, którym została przewodnicząca, odczytała wyjątkowy, świąteczny list dedykowany klasie, który otrzymali prosto z Laponii. Ponieważ wszyscy byli bardzo grzeczni, zasłużenie otrzymali wymarzone prezenty. Na koniec zajęć udekorowali świątecznie salę, co jest tradycją tej klasy.

Czwarto i szóstoklasiści również z pomocnikami Świętego Mikołaja rozdali prezenty dla wszystkich uczniów.

46771