Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

#Mobilne Laboratoria Przyszłości

#Mobilne Laboratoria Przyszłości

Treść

10 maja br. w naszej szkole odbyły się warsztaty Edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości z nauczycielami i uczniami z możliwości wykorzystywania laboratoryjnego sprzętu. 

Edukatorzy stworzyli na miejscu przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyli pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Podczas lekcji edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z predyspozycjami uczniów. 

Stworzyli także przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli, ponieważ edukatorzy pracowali na sprzęcie (takim jak drukarki 3D, roboty, czy mikrokontrolery), które szkoła niedawno zakupiła w ramach dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości.

Udział w warsztatach był okazja do eksperymentowania z technologią i rozwoju zawodowego. Prowadzący warsztaty zaproponowali koncepcję modułów edukacyjnych do powtarzania z uczniami podczas lekcji lub dalszego ich rozwijania. 

41887