Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

TY- Dzień Ziemi w naszej szkole.

TY- Dzień Ziemi w naszej szkole.

Treść

Nasza szkoła uczestniczy w wydarzeniu pt. "TY - DZIEŃ ZIEMI", które trwa w szkole przez kilka dni z rzędu, obfitując w różne działania ekologiczne. W poniedziałek odbył się dzień sadzenia drzew i krzewów. Kolejny raz przystąpiliśmy jako placówka do III Małopolskich Dni dla Klimatu 2024. W powiecie nowosądeckim w ramach III MDdK trwa kampania „ZadrzewiajMY”, która polega m.in. na akcjach sadzenia drzew przez uczniów i nauczycieli przy szkołach podstawowych w gminach Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Podegrodzie, Korzenna.

Nasi najmłodsi uczestnicy akcji - tj. przedszkolaki z grupy Sówki i Stokrotki wzięli sprawy w swoje ręce i zasadzili sadzonkę magnolii w szkolnym ogrodzie. Powyższe działania mają na celu oswajanie dzieci i młodzieży z dbałością o nasze wspólne sądeckie środowisko poprzez troskę o zieleń i ekosystemy w najbliższym otoczeniu.

Kampania „ZadrzewiajMY” realizowana jest przez Powiat Nowosądecki w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005), finansowanego ze środków Programu LIFE UE oraz środków

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

#drzewodlaklimatu #zadrzewiajMY #LIFEprogramme #LIFEproject #LIFE_EKOMAŁOPOLSKA #EkoMalopolska #EkoMalopolskadlaklimatu

@EkoSadeckieDlaKlimatu

@Gmina Gródek nad Dunajcem

@Gmina Łososina Dolna

@Urząd Gminy Podegrodzie

@Gmina Korzenna

63338