Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

TY- Dzień Ziemi w naszej szkole.

TY- Dzień Ziemi w naszej szkole.

Treść

W tym roku szkolnym Dzień Ziemi w szkole obchodziliśmy pod hasłem: ,,TY - DZIEŃ ZIEMI". Podczas Eko-Tygodnia uczniowie byli uczestnikami wielu aktywności i tym samym promowali postawę proekologiczną. Zrealizowano m.in.: akcję ZADRZEWIAJMY, szkolny test ekologiczny wśród uczniów klasy IV- VII, akcję #Sprzątamy dla Polski i #Sprzątamy dla Sądecczyzny.

Podsumowanie wydarzenia ,,TY - DZIEŃ ZIEMI" odbyło się 19 kwietnia na hali sportowej.  Uroczystość poprowadzili uczniowie: Natalia Hebda i Franek Zieliński wraz z Panią Anną Stawiarską.

W pierwszej kolejności ogłoszono zwycięzców w indywidualnych konkursach ekologicznych. Tytuł Ekologa Szkolnego 2024 wraz ze statuetką i dyplomem zdobyła Małgorzata Butrymowicz z klasy VI, która swoim wynikiem zdeklasyfikowała pozostałych uczestników - serdecznie gratulujemy.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na projekty ekomuralu, które będą reprezentowały szkołę w zewnętrznym konkursie pt. "Świat oczami młodych". W związku z powyższym wyłoniono trzy najlepsze prace należące do: Małgorzaty Butrymowicz i Aleksandry Gomółki, Weroniki Herduś i Natalii Gurgul.

Finalnie uczniowie w zespołach trzyosobowych rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowo-ekologicznych. W komisji zasiadła pani dyrektor Katarzyna Plata oraz pani Kinga Kiklica - Chlipała. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pani Dominika Plata. Uczniowie zmagali się z takimi konkurencjami jak: skok biodegradowalny, eko-wieża, wyścig pokoju w kapsle oraz biochemiczny kosz. Po podliczeniu punktów pani dyrektor przekazała zwycięskiej klasie VI voucher na "+ 2 pkt na dowolnym sprawdzianie z wybranego przedmiotu", która zdobyła największą ilość punktów w tych zmaganiach. II miejsce i voucher na dzień bez kartkówki przypadł klasie VII, III miejsce i voucher na dzień bez pytania otrzymała klasa V, IV miejsce  i voucher na dzień bez plecaka otrzymała klasa IV. Wszyscy uczestnicy otrzymali odrobinę słodkości w postaci cukierków.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie wszystkim wiele korzyści i uświadomi nam, że planeta Ziemie jest tylko jedna, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

63338