Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Wyjazd do Gostwicy.

Wyjazd do Gostwicy.

Treść

7 maja uczniowie klasy 4 i 5 wybrali się do Stowarzyszenia Rodziców Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Promyk" w Gostwicy.

Na początku spotkania prezes stowarzyszenia Pani Urszula Potoniec - Mędoń opowiedziała uczniom o funkcjonowaniu placówki, czym zajmują się podopieczni i jak wygląda ich każdy dzień. Wyjaśniła również co to jest niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje. Kolejno uczniowie odwiedzili wszystkie pracownie, jednocześnie podziwiając własnoręcznie wykonane prace podopiecznych stowarzyszenia. Następnie pod opieką terapeutów i z pomocą uczestników Warsztatów wykonali prace, których motywem przewodnim była ekologia, a które mogli zabrać ze sobą do domu. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się pracownie, w których uczniowie wykonywali mydełka zapachowe, wypalali rysunki na drewnie, robili podpałkę czy organizer na przybory szkolne, a także ramki na zdjęcia.

Na koniec uczniowie zostali poczęstowani pyszną drożdżówką i butelką wody. DZIĘKUJEMYza gościnność i otwartość.

Dzieci w cudownej i przyjaznej atmosferze spędziły ten czas z osobami niepełnosprawnymi co było bardzo cenną i ciekawa lekcją dla wszystkich. Z tą myślą na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce.

Mamy nadzieję, że uczniowie Naszej szkoły dzięki temu spotkaniu uświadomili sobie problemy osób niepełnosprawnych, co w konsekwencji przyczyni się do wzajemnego zrozumienia i niwelowania przesądów czy stereotypów.

63335