Wiadomości
Treść
Skrzynka zaufania
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Mamy przyjemność ogłosić, że w naszej szkole funkcjonuje skrzynka zaufania. To inicjatywa mająca na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy z Was będzie mógł anonimowo dzielić się swoimi myślami, problemami czy sug
Młode głowy
Z radością informujemy, że nasza klasa VI przystąpiła do innowacyjnego programu profilaktycznego "Młode Głowy". Celem tego projektu jest wspieranie uczniów w rozwoju emocjonalnym i psychicznym, a także edukowanie ich na temat zdrowia psychicznego. Podczas zajęć ucz
Wycieczka klas V-VI
Uczniowie klas V-VI wraz z opiekunami wybrali się na 2-dniową wycieczkę do Wrocławia, która była dofinansowana z projektu „Podróże z klasą”. Po dotarciu do Wrocławia w pierwszej kolejności zwiedziliśmy jego najstarszą część czyli Ostrów Tumski, gdzie po
Wycieczka klas V-VI
Uczniowie klas V-VI wraz z opiekunami wybrali się na 2-dniową wycieczkę do Wrocławia, która była dofinansowana z projektu „Podróże z klasą”. Po dotarciu do Wrocławia w pierwszej kolejności zwiedziliśmy jego najstarszą część czyli Ostrów Tumski, gdzie po
Projekt "Dopamina"
W klasie VIII odbyły się zajęcia w ramach projektu profilaktycznego "Dopamina"! Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości uczniów na temat wpływu używek i technologii na zdrowie psychiczne oraz funkcjonowanie mózgu. Rozmawialiśmy o tym, jak działają mech
Starsi czytają młodszym
„Starsi czytają młodszym” W naszej szkole już od kilku lat wielkim powodzeniem wśród najmłodszych cieszy się akcja „Starsi czytają młodszym”. W związku z tym nasze szkolone wolontariuszki wraz z opiekunką biblioteki wybrały się do pierwszoklasistó
Kino Szkoła
Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli dzisiaj w projekcji filmu "Szkoła magicznych zwierząt" w ramach 14. edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”. Przed filmem została przeprowadzona prelekcja, wprowadzaąca uczniów w temat: wsp&
Dzień Zdrowia Psychicznego
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października) uczniowie i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w losowaniu inspirujących haseł, które będą przypominać o znaczeniu dbania o zdrowie psychiczne. Każdy z nas ma kryzysowe dni, więc wsparcie i pozytywne myśli mogą
Rajd Św. Jadwigi Królowej Polski
Dnia 10 października uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami uczestniczyli w corocznym Rajdzie im. Św. Jadwigi Królowej Polski. Celami tego wydarzenia było uczczenie Święta Szkoły, promowanie aktywności oraz integrowanie społeczności szkolnej. Pogoda tego dnia dopisała i ws
Ślubowanie pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej
11 października w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia do grona społeczności szkolnej oficjalnie przyjęliśmy 30 nowych uczniów. Po krótkiej prezentacji swoich umiejętności, pierwszoklasiści zostali symbolicznie pasowani na
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, nasze szkolne wolontariuszki wybrały się do grupy Sówek, by poczytać swoim młodszym koleżankom i kolegom. Dzieci z oddziału przedszkolnego z wielkim skupieniem wysłuchały czytanych opowieści i pięknie o nich opowiadały. Zach
Czwartek z książką
Nasza szkolna biblioteka, dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, wzbogaciła się o nowe książki. W związku z tym u piątoklasistów na języku polskim odbywa się akcja czytelnicza: „Czwartek z książką.” Podczas lekcji uczniowie czytają fra
Konkurs na logo szkoły
Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do udziału w konkursie na logo Naszej szkoły. Celem konkursu jest możliwość opracowania i wdrożenia do użytku znaku firmowego szkoły. Liczymy na Wasze kreatywne i i inspirujące projekty. W załączeniu umieszczamy regulamin konkursu - tam znajdziecie informacje m.in. co powinno zawierać logo. Do dzieła! :)
Dzień drzewa
10 października, tradycyjnie już, w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie, propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew. W tym roku szczególną uwagę zwracamy na problem wycinania drzew,
Ekologiczny pojazd przyszłości
W dniu 20.09.2024 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „Ekologiczny pojazd przyszłości”, którego organizatorem była Gmina Podegrodzie w ramach wsparcia kampanii Europejski Tydzień Mobilności 2024. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI Szkół
Zwiedzamy świat
Fotorelacja z wycieczki klasy 2 i 3 do miejscowości Jastrzębie. :)
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
20 września w Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli od rana nie brakowało emocji - odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je oficjalną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie,
#SprzątamyDlaSądecczyzny
Po raz kolejny Nasza szkoła wzięła udział w największej akcji ekologicznej w regionie pt. #SprzątamyDlaSądecczyzny. Jest to doskonała okazja, aby włączyć się w działania na rzecz ochrony środowiska i zadbać o czystość naszych lokalnych terenów. Podobnie jak w ubiegł
Dzień Kropki
W dniu 16.09.2024 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w obchodach ,,Dnia kropki”. Na zajęciach wychowania fizycznego i na innych lekcjach dzieci wykonywały różne zadania, które ujawniały ich talenty. Jak się okazało, wszyscy mają wielki talent do zabaw ruchowych i chętnie
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września jest szczególnym dniem, to właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności oraz odkrywania talentów. To wspaniała i ważna okazja, którą zdecydowanie warto uczcić, dlatego w naszej szkole już kolejny rok jest o niej bardzo gło