Przejdź do treści
DŚ5
Przejdź do stopki

Wrzesień 2022

Wrzesień 2022

Treść

Początki przygody z drukarką 3D

Nasza szkoła dzięki pozyskanym środkom z programu Laboratoria Przyszłości została wyposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne - drukarkę 3D. Już podczas pierwszej w tym roku lekcji informatyki uczniowie klasy ósmej mieli okazję bliżej zapoznać się ze wspomnianym sprzętem.

Na początku lekcji ósmoklasiści dowiedzieli się, z czego zbudowana jest drukarka oraz w jaki sposób działa. Następnie każdy uczeń miał możliwość przygotowania pierwszego, własnego projektu do druku 3D. Kreatywność uczniów jak zawsze była zaskakująca. Pojawiły się między innymi modele telefonu, gór, słonia, a nawet smoka.

Na koniec lekcji rozpoczęto drukowanie. Po trzech godzinach intensywnego działania naszej drukarki, czerwony filament zamienił się w słonika. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób drukarka tworzy model 3D.

Takie zajęcia przynoszą wiele korzyści. Między innymi rozwijają umiejętności korzystania z nowoczesnych urządzeń, a także uczą poprawnego posługiwania się terminologią związaną z informatyką i technologią.

Śmiało możemy się pochwalić, że udało się sprawnie zaprojektować i wydrukować nasz pierwszy projekt. Czerwony słonik trafił do klasy ósmej, której ma przynosić szczęście przez cały rok szkolny. Z pewnością z drukarki uczniowie będą wielokrotnie korzystać, tworząc coraz bardziej skomplikowane projekty.

 

 

Wirtualna rzeczywistość na lekcji j. angielskiego

Uczniowie klasy VIII wzięli udział w ciekawych zajęciach rozwijających z języka angielskiego, podczas których wykorzystane zostały okulary VR zakupione z programu Laboratoria Przyszłości. W trakcie lekcji uczniowie odbyli wirtualną podróż po Londynie, a także zobaczyli liczne zabytki m.in. Buckingham Palace. Działania te były możliwe dziękui zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości okularom VR.

 

@LaboratoriaPrzyszlosci

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci,

 

46889